#Storytelling na Instagramie: nowy język narracji
#Storytelling na Instagramie: nowy język narracji
Czym jest „Interactive Storytelling”? Jak opowiadać historie przez media społecznościowe? Jak wykorzystać możliwości wizualne, które daje Instagram do własnych celów artystycznych? Podczas warsztatów pod okiem nagrodzonych twórców interaktywnych – duetu The Kissinger Twins - uczestnicy stworzą własną opowieść na Instagram.
Każde nowe medium wizualne dopiero z czasem wytwarza własny język. Również Instagram na przestrzeni lat niepostrzeżenie stał się czymś więcej niż platformą do publikacji selfies i zdjęć cappuccino. Dziennikarze, artyści i filmowcy wykorzystują platformę jako nowe narzędzie narracyjne do opowiadania złożonych opowieści. Wielokrotnie nagradzany duet reżyserski The Kissinger Twins stoi między innymi za profilami @jacktorrancetrip oraz @sufferosajournal, eksperymentalnymi opowieściami na Instagram. Twórcy podzielą się swoimi doświadczeniami z produkcj komercyjnych i artystycznych prac na tej platformę, opowiedzą o możliwościach i ograniczeniach aplikacji oraz pokierują uczestników w realizacji indywidualnych projektów. Efekt prac zostanie zaprezentowany na konferencji Digital Cultures 25.09.
Tematem warsztatów jest Miasto, Masa, Maszyna
"W okresie dwudziestolecia międzywojennego Tadeusz Peiper był jednym z najbardziej wpływowych krytyków literackich i teoretyków poezji. W ciągu roku przestawił artystyczny bieg z manowców futuryzmu i kubizmu na nowe, awangardowe tory. Do historii literatury przeszło jego hasło "Miasto, masa, maszyna”. Ten slogan był jego entuzjastycznym wykrzyknieniem na cywilizację nowoczesności - tłumaczył historyk literatury dr Jarosław Fazan. Peiper był wizjonerem, który wierzył w umiejętność odnalezienia się człowieka w świecie maszyn. - Już w latach dwudziestych XX wieku przewidywał, że niedługo będziemy mieć stałą bezpośrednią komunikację z całym światem, za sprawą urządzenia mieszczącego się w kieszonce kamizelki…” https://www.polskieradio.pl/8/2382/Artykul/1281800,Miasto-masa-maszyna-Rewolucyjne-idee-Tadeusza-Peipera
Podczas warsztatów uczestnicy zastanowią się: Czym jest życie w mieście prawie 100 lat po premierze manifestu Tadeusza Peipera? Czy miasto jest jeszcze synonimem postępu? Czy mass media kompletnie nas ogłupiły? Czy technologia stopniowo odbiera nam wolność?
Uczestnicy warsztatów: W warsztatach weźmie udział 15 osób zainteresowanych eksperymentowaniem na Instagramie.
Zapraszamy:
- twórców z branży cyfrowej, filmowej i gier;
- pisarzy, dziennikarzy;
- programistów i technologów;
- entuzjastów mediów społecznościach oraz interaktywnego storytellingu.
Terminy: Warsztaty odbędą się w sobotę 22.09 w godzinach 10-17 oraz w niedzielę 23.09.2018 w godzinach 12-17.
Praca samodzielna w poniedziałek 24.09 (w ciągu dnia 2 dyżury Kasi i Dawida) : finalizacja projektów pod kierownictwem The Kissinger Twins, testowanie, upload na wspólne konto.
Uczestnicy zaproszeni są na ostateczna prezentację wyników przez The Kissinger Twins, która odbędzie się na konferencji Digital Cultures 25.09 w godzinach 16.30-18.00.
Przed warsztatami uczestnicy otrzymają dodatkowe, szczegółowe instrukcje dotyczące materiałów do przygotowania.
Sprzęt: Prosimy o przyniesienie na warsztaty własnych komputerów, telefonów i innych narzędzi, które mogą się przydać w tworzeniu treści do internetu.
⟿ O przyjęciu na warsztaty decyduje organizator na podstawie przesłanego formularza zgłoszeniowego, ilość miejsc jest ograniczona. UWAGA! Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo nie wymaga posiadania biletu Digital Cultures. Warsztaty są bezpłatne. Rejestracja trwa do 10 września do godziny 12:00.
.jpg?media)